Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

22.03.2019

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Przewodowie Poduchownym

22 marca br. w Szkole Podstawowej w Przewodowie Poduchownym odbyło się święto Szkoły  Podstawowej im. Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W spotkaniu wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie, Robert Kochański.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów szkoły. Następnie w części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście. Przemówienie wygłosił Gabor Lagzi - I Sekretarz Ambasady Węgier w Polsce. Robert Kochański odczytał i przekazał na ręce wójta Cezarego Wojciechowskiego oraz rady pedagogicznej list skierowany na tę okazję ze strony Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Wojewoda Mazowiecki pogratulował uczniom szkoły i nauczycielom ich sukcesów, zachęcał do pracy nad utrzymaniem pamięci o dobrych stosunkach polsko-wegierskich oraz dbania o utrzymanie silnych więzi między dwoma bratnimi narodami. 

Zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat Węgier i część artystyczną przygotowaną przez młodzież pt. ,,Z biegiem lat, z biegiem dni". Przed zebranymi zaprezentowała się grupa rekonstrukcyjna rycerstwa polskiego z Domu Polonii w Pułtusku. Gawędę o tradycjach szlacheckiej Rzeczypospolitej przedstawił i barwnie opisał Kasztelan Zamkowy Domu Polonii w Pułtusku. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne i literackie związane tematycznie z Węgrami, w których wzięli udział uczniowie.

Podziel / Share
22.03.2019, Ilość wejść: 340, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry