Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

13.05.2019

10. urodziny Muzeum Kurpiowskiego w Wachu

Od dekady w gospodarstwie Laury i Zdzisława Bziukiewiczów działa Muzeum Kurpiowskie. Zbiory liczą ponad 6 tys. eksponatów i obrazują dawną kulturę materialną regionu. Obchody 10-lecia Muzeum odbyły się 10 maja w Wachu. W uroczystościach udział wzięli Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, Poseł Arkadiusz Czartoryski, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł i Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Życzenia i list od Premiera Mateusza Morawieckiego przekazał Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan.

„Dziękuję wszystkim z muzeum związanym. Szczególne wyrazy wdzięczności do Państwa Zdzisława i Laury Bziukiewiczów – założycieli muzeum, animatorów kultury i aktywnych twórców ludowych. To budujące, że podtrzymując wielopokoleniowe rodzinne tradycje, pozostajecie Państwo strażnikami ludowej spuścizny. Utrwalacie Państwo to, co tak ważne dla polskiego dziedzictwa, a jednocześnie ulotne i narażone na działanie czasu. To szczególna misja, za którą serdecznie dziękuję” – napisał Premier Mateusz Morawiecki.

Poseł Arkadiusz Czartoryski przekazał do zbiorów muzeum karabin, którego używał podczas rekonstrukcji wydarzeń epoki napoleońskiej.

Gratulacje z okazji 10. rocznicy powstania Muzeum przekazał także Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Obchody uświetniły występy regionalnych zespołów ludowych i grup rekonstrukcji historycznej.

Podziel / Share
13.05.2019, Ilość wejść: 436, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry