Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

17.06.2019

Powiatowy Dzień Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

14 czerwca br. w siedzibie KP PSP w Przasnyszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości wziął udział Kierownik Delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański.

Uroczysty apel odbył się przed przasnyską strażnicą przy ulicy Baranowskiej. Na święcie obecny był Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Bogdan Łasica. Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał st. bryg. Waldemar Białczak - Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu, który przywitał zaproszonych gości.

W tym dniu przekazano do użytku i poświęcono trzy nowe wozy pożarnicze. Dokumenty nowych wozów symbolicznie przekazane zostały przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Starostę Przasnyskiego i Komendanta Powiatowego PSP na ręce Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu bryg. Janusza Kalinowskiego. Po tym nastąpiła ceremonia poświęcenia nowych pojazdów, którego dokonał ks. kpt. Jerzy Sieńkowski – Kapelan Mazowieckich Strażaków.

Wyróżniono i awansowano również liczne grono  strażaków KP PSP w Przasnyszu. Wręczono m.in. srebrne ,,Medale Za Długoletnia Służbę”, srebrne odznaki ,,Zasłużony da ochrony Przeciwpożarowej”, oraz złote, srebrne i brązowe ,,Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Po wręczeniu odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe nastąpiło odczytanie życzeń Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Poseł na Sejm RP Anny Cicholskiej oraz Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego. Kierownik delegatury MUW w Ciechanowie Robert Kochański odczytał zebranym skierowany na tę uroczystość list Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Zdjęcia: KP PSP

Podziel / Share
17.06.2019, Ilość wejść: 226, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry