Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

19.06.2019

Otwarcie portu w Ostrołęce

18 czerwca br. Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wziął udział w otwarciu portu w Ostrołęce. Wraz z władzami miasta - Prezydentem Łukaszem Kulikiem, Posłem na Sejm RP Arkadiuszem Czartoryskimi i osobami związanymi z żeglugą rzeczną otwierał port. W wydarzeniu wziął udział Marcin Grabowski, Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce.

Prace w porcie rozpoczęły się w 2018 roku. Wykonano m.in. jego pogłębienie i ogrodzenie. Wody Polskie zamontowały dwa pomosty - jeden dla służb ratowniczych, drugi do celów turystycznych. Miasto Ostrołęka wykonało monitoring i oświetlenie. 

Kolejnym etapem będzie wykonanie koncepcji Warszawa - Wielkie Jeziora Mazurskie, która ma być gotowa jesienią 2019 roku. Największymi problemami przy możliwości żeglugi są tzw. "wąskie gardła", które uniemożliwiają pływanie, szczególnie większymi statkami i tworzenie wielkiego szlaku.

Po konferencji zaproszenie goście i dziennikarze udali się w krótki rejs po Narwi, z portu w okolice jazu na rzece Narew oraz elektrowni.

Źródło: ostroleka.pl

 

Podziel / Share
19.06.2019, Ilość wejść: 201, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry