Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Inne wiadomości

01.07.2019

Jubileusz 10-lecia powołania OSP w Dobieszynie

W sobotę, 29 czerwca w Dobieszynie, w gminie Stromiec odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 10-lecia powołania OSP. W uroczystości, w imieniu Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery, uczestniczył Kierownik radomskiej Delegatury MUW Krzysztof Murawski.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków. Podczas Apelu, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z OSP Błędów, strażakom-ochotnikom z Dobieszyna został przekazany poświęcony sztandar.

Uczestniczący w wydarzeniu Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, odczytał w imieniu Wojewody Mazowieckiego list, osobiście dziękując strażakom za zaangażowanie w wykonywaną służbę.

Dzisiejsze uroczystości są dla mnie okazją do wyrażenia najwyższego szacunku dla stałej gotowości druhów do niesienia bezinteresownej pomocy i sprawności działania, także w sytuacjach niestandardowych. Umiejętności i postawa strażaków stanowią gwarancję bezpieczeństwa i spokoju lokalnej społeczności. Cieszę się, że mogę się przyłączyć do składanych przez nią serdecznych podziękowań - napisał w liście Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Sztandar to wyraz uznania mieszkańców wsi oraz władz Związku OSP dla zasług jednostki i każdego z jej członków. Znając profesjonalizm i odpowiedzialność druhów, wiem, że będzie on zarazem nagrodą i zobowiązaniem do dalszej niezawodnej służby. Życzę, aby stale była ona źródłem osobistej satysfakcji, a nadchodzące lata przyniosły pomyślność i spełnienie wszelkich zamierzeń - dodał.

Najmłodsi, w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie, strażacy przygotowali m.in. występy artystyczne oraz zaprezentowali inscenizację gaszenia pożaru oraz pomoc ofiarom wypadku drogowego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele parlamentu, samorządu i innych pobliskich jednostek OSP.

Podziel / Share
01.07.2019, Ilość wejść: 430, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry