Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

21.01.2008

Wieża widokowa w Podbieli już otwarta

9 stycznia 2008 r. na Bagnie Całowanie miało miejsce uroczyste otwarcie wieży widokowej będącej uzupełnieniem ścieżki przyrodniczej „Po Bagnie Całowanie” w Podbieli (pow. otwocki). Dwunastometrowa, drewniana wieża, która jest również przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych, powstała w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Dzięki niej zarówno przyrodnicy, jak i amatorzy będą mogli „z lotu ptaka” podziwiać przyrodę unikatową w skali kraju i Europy. Wyjątkowość tego miejsca potwierdza fakt włączenia go w obszar Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło przedstawicieli regionalnych i lokalnych władz oraz instytucji: Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Otwocku, Urzędu Gminy Celestynów, Nadleśnictwa Celestynów, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, Kampinowskiego Parku Narodowego, Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Podbiel, Koła Łowieckiego Świerk, Centrum Ochrony Mokradeł CMOK, Policji, Straży Pożarnej, Regionalnego Centrum Ekologicznego na Europę Środkową i Wschodnią REC.

Gości na początku ścieżki przyrodniczej w Podbieli przywitał dyrektor Zespołu Parków Mazowieckiego, Chojnowskiego i Brudzeńskiego - Robert Belina. Wszyscy następnie udali się konnym zaprzęgiem w okolice wieży. Po przecięciu wstęgi goście mieli okazję, aby z tarasu widokowego umiejscowionego na wysokości 5 metrów podziwiać otaczający ich krajobraz. Zademonstrowano również, jak osoby niepełnosprawne mogą korzystać z wieży.

Nowootwarta budowla jest niewątpliwie atrakcją turystyczną regionu i dlatego do mieszkańców okolicznych wsi apelujemy o nadzór nad nią, a turystów o kulturalne z niej korzystanie.

Życzymy udanych „obserwacji z wysokości” Bagna Całowanie!

Podziel / Share
JSK Internet, 21.01.2008, Ilość wejść: 2850, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry