Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

13.02.2008

Wicewojewoda otworzył wystawę w Bazie

8 lutego 2008r. Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek uczestniczył w oficjalnym otwarciu nowej ekspozycji przyrodniczej i historyczno-kulturalnej w Bazie „Torfy”. Projekt ekspozycji powstał dzięki dotacji uzyskanej z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz wojewody, podczas otwarcia, obecni byli: Prezydent Miasta Otwocka – Zbigniew Szczepaniak, Starosta Powiatu Otwockiego – Krzysztof Boczarski, przedstawiciele Nadleśnictw: Płock, Chojnów i Celestynów, Dyrektor Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz wiele innych osób, reprezentujących instytucje współpracujące z Zespołem Parku Krajobrazowego. Wszystkich przybyłych gości powitał Dyrektor Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – Robert Belina.

Wystawa przedstawia charakterystyczne siedliska występujące nie tylko w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, ale także w Chojnowskim i Brudzeńskim wraz z zamieszkującymi je gatunkami roślin i zwierząt. Zwiedzić można również ekspozycję historyczną i etnograficzną. W części etnograficznej prezentowane są noszone dawniej stroje, przedmioty i narzędzia używane w przeszłości w domu i w polu.

Podziel / Share
JSK Internet, 13.02.2008, Ilość wejść: 2754, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry