Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

22.02.2008

Nowoczesny sprzęt ratowniczy dla strażaków z Mazowsza

21 lutego Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek uczestniczył w uroczystości przekazania do strażnic Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu nowoczesnego wyposażenia, zakupionego z funduszy wyasygnowanych przez Wojewodę Mazowieckiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, samorządy powiatowe oraz Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie.

Przekazanie nowego wyposażenia odbyło się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu. Była to kolejna uroczystość, podczas której strażacy z Mazowsza otrzymali pojazdy pożarnicze i sprzęt ratowniczy.

Nowe samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy otrzymali strażacy z komend w Białobrzegach, Kozienicach i Radomiu.

Zgodnie z ceremoniałem pożarniczym odczytane zostały akty przekazania sprzętu, po czym nastąpiło wręczenie odczytanych dokumentów oraz kluczyków do nowych samochodów. Dokonał tego Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podczas tej uroczystości Komendy Państwowej Straży Pożarnej na Mazowszu zostały doposażone w następujące pojazdy pożarnicze i sprzęt ratowniczy:

- KP PSP w Białobrzegach – lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Nissan Navara, sprężarka do napełniania butli powietrzem oraz sprzęt do ratownictwa drogowego.

- KP PSP w Kozienicach – samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/24, wentylator oddymiający z funkcją generatora piany lekkiej, pneumatyczne namioty ewakuacyjne i ubrania specjalne Nomex.

- KM PSP w Radomiu - samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,5/65, lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Dodge Nitro, ubrania specjalne Nomex, zapas środka pianotwórczego i sorbentów. GCBA to pojazd typu ciężkiego z napędem 6x6, w zbiornikach mieści zapas 9500 l wody i 950 l środka pianotwórczego, maksymalna wydajność autopompy 6500 l/min, wyposażony także w agregat prądotwórczy i maszt teleskopowy o dł. 4,5 m z najaśnicami do oświetlania terenu akcji.

Łączna wartość zakupionego wyposażenia wynosi ok. 1,95 mln zł.

Podziel / Share
JSK Internet, 22.02.2008, Ilość wejść: 2191, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry