Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

09.07.2012

Bezpieczeństwo w porcie lotniczym Modlin

  •  GNU FDL 1.2, autor James Humphreys, źródło: wikipedia.org
    GNU FDL 1.2, autor James Humphreys, źródło: wikipedia.org

Aktualizacja planów zarządzania kryzysowego, ćwiczenia służb ratunkowych, odbiory nadzoru budowlanego i przygotowanie przejścia granicznego to tematy poruszone na spotkaniu zorganizowanym przez Jacka Kozłowskiego wojewodę mazowieckiego. Celem narady było sprawdzenie stanu przygotowań do rozpoczęcia pełnej obsługi ruchu pasażerskiego na nowym lotnisku.

"Lotnisko posiada wszystkie niezbędne dokumenty, pozytywnie przeszło audyt bezpieczeństwa" – zapewniał Piotr Okienczyc, prezes zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin. Procedury kryzysowe oraz współpraca służb ratunkowych zostaną sprawdzone praktycznie podczas ćwiczeń symulacyjnych i zgrywających, które odbędą się przed otwarciem lotniska. Powiatowy plan zarządzania kryzysowego starosty nowodworskiego już został uzupełniony o elementy związane z obecnością portu lotniczego w powiecie, aktualizowany jest także plan wojewódzki.

Główny punkt kontroli oraz pas startowy zostały dopuszczone do użytkowania przez nadzór budowlany, złożony także został wniosek dotyczący portu. Władze lotniska ściśle współpracują z wojewódzkim inspektorem nadzoru budowlanego, aby dokumentacja była kompletna a odbiory przeszły sprawnie. Pozwolenie na użytkowanie lotniska powinno zostać wydane w tym tygodniu. Na spotkaniu omówiono także kwestie opinii straży pożarnej, sanepidu i inspekcji ochrony środowiska – są one pozytywne.

Od 1 maja na lotnisku działa placówka straży granicznej. Straż jest gotowa do uruchomienia od 16 lipca stałego przejścia granicznego o zdolności odprawiania pasażerów w pełnym zakresie kontroli granicznej osób i bagażu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rady nadzorczej i zarządu portu lotniczego w Modlinie oraz komendanci i kierownicy wszystkich służb odpowiadających za bezpieczeństwo: policji, straży pożarnej, straży granicznej, pogotowia ratunkowego, nadzoru budowlanego, sanepidu, i inspekcji ochrony środowiska. Obecni byli także: starosta nowodworski i burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego oraz dyrektorzy wydziałów: bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego, zdrowia, infrastruktury i środowiska oraz biura wojewody Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
 

Podobne tematy

Podziel / Share
09.07.2012, Ilość wejść: 3052, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry