Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

23.12.2014

Karta Dużej Rodziny – zniżki dla dorosłych

  •  Karta Dużej Rodziny.
    Karta Dużej Rodziny.

Na początku 2015 roku wejdzie w życie ustawa o ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny rozszerzająca dotychczas oferowane zniżki. Wojewoda mazowiecki podpisał porozumienia z 50 podmiotami, które przyznają ulgi dla mieszkańców województwa. Karta uprawnia do zniżek już w ponad 1000 miejscach.

Dzięki ustawie zniżki dla posiadających Kartę Dużej Rodziny rozszerzone zostaną na dorosłych członków rodzin wielodzietnych. Będą oni mogli korzystać z ulg na przejazdy kolejowe – 37% zniżki w przypadku jednorazowych przejazdów publicznym transportem kolejowym oraz 49% dla posiadaczy biletów miesięcznych. Dorośli członkowie rodziny otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz z kosztów wydania odpisu aktu stanu cywilnego potrzebnego przy staraniu się o przyznanie Karty.

Karta Dużej Rodziny przeznaczona jest dla członków rodzin wielodzietnych (które wychowują co najmniej troje dzieci), niezależnie od dochodu. Składając wniosek w swojej  gminie mogą ją otrzymać również rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. W województwie mazowieckim takie karty otrzymało już 18 tys. rodzin.

Program oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i na usługi oferowane przez podmioty prywatne. Posiadacze karty będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marta Wesołowska, 23.12.2014, Ilość wejść: 3915, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry