Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

23.12.2014

Karta Dużej Rodziny – zniżki dla dorosłych

  •  Karta Dużej Rodziny.
    Karta Dużej Rodziny.

Na początku 2015 roku wejdzie w życie ustawa o ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny rozszerzająca dotychczas oferowane zniżki. Wojewoda mazowiecki podpisał porozumienia z 50 podmiotami, które przyznają ulgi dla mieszkańców województwa. Karta uprawnia do zniżek już w ponad 1000 miejscach.

Dzięki ustawie zniżki dla posiadających Kartę Dużej Rodziny rozszerzone zostaną na dorosłych członków rodzin wielodzietnych. Będą oni mogli korzystać z ulg na przejazdy kolejowe – 37% zniżki w przypadku jednorazowych przejazdów publicznym transportem kolejowym oraz 49% dla posiadaczy biletów miesięcznych. Dorośli członkowie rodziny otrzymają również ulgi w opłacie paszportowej: 75% w przypadku dzieci oraz 50% dla rodziców. Rodziny wielodzietne będą także zwolnione z opłat za wstęp do parków narodowych oraz z kosztów wydania odpisu aktu stanu cywilnego potrzebnego przy staraniu się o przyznanie Karty.

Karta Dużej Rodziny przeznaczona jest dla członków rodzin wielodzietnych (które wychowują co najmniej troje dzieci), niezależnie od dochodu. Składając wniosek w swojej  gminie mogą ją otrzymać również rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. W województwie mazowieckim takie karty otrzymało już 18 tys. rodzin.

Program oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i na usługi oferowane przez podmioty prywatne. Posiadacze karty będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Lista wszystkich zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Podobne tematy

Podziel / Share
Marta Wesołowska, 23.12.2014, Ilość wejść: 3445, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry