Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

01.04.2016

Wniosek o paszport złożysz w dzielnicy Ursus

Nowy punkt paszportowy działa od 1 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Ursus przy pl. Czerwca 1976 r. 1. Można w nim złożyć wniosek o paszport i odebrać dokument.

Terenowy punkt paszportowy będzie czynny w godz. 10:00 – 17:30 w poniedziałki i 8:00 – 15:30 od wtorku do piątku. Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 21 punktów – 5 w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce), 9 w Warszawie i 7 starostwach powiatowych (Legionowo, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno,  Pruszków i Wołomin).

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty oraz pod numerem infolinii paszportowej (22) 695 73 88.

Dodatkowo, warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, szczyt NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 01.04.2016, Ilość wejść: 3853, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry