Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

01.04.2016

Wniosek o paszport złożysz w dzielnicy Ursus

Nowy punkt paszportowy działa od 1 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Ursus przy pl. Czerwca 1976 r. 1. Można w nim złożyć wniosek o paszport i odebrać dokument.

Terenowy punkt paszportowy będzie czynny w godz. 10:00 – 17:30 w poniedziałki i 8:00 – 15:30 od wtorku do piątku. Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 21 punktów – 5 w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce), 9 w Warszawie i 7 starostwach powiatowych (Legionowo, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno,  Pruszków i Wołomin).

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty oraz pod numerem infolinii paszportowej (22) 695 73 88.

Dodatkowo, warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych (np. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, szczyt NATO). Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Podobne tematy

Podziel / Share
Joanna Bereda, 01.04.2016, Ilość wejść: 6742, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry