Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

13.06.2017

Dotacje na asystentów rodzin i koordynatorów pieczy zastępczej

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w piątek 9 czerwca rozstrzygnął Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2017. Samorządy powinny do 19 czerwca przesłać oświadczenia o przyjęciu bądź nieprzyjęciu dotacji.

Gminy i powiaty mają teraz 10 dni na dostosowanie zakresu planowanych działań do otrzymanych dotacji.

Zgodnie z warunkami dofinansowania określonymi w ramach Programu, procentowy udział dotacji w wynagrodzeniu brutto, powinien wynosić nie więcej niż 67 proc., a przy umowach – zlecenie nie więcej niż 50 proc. Finansowy udział środków własnych jednostek samorządu terytorialnego w wynagrodzeniu brutto powinien wynieść odpowiednio: przy umowie na etat – minimum 33 proc., natomiast w przypadku równoważnej czasowo w stosunku do etatu umowy – zlecenia – minimum 50 proc.

Jednostki muszą do 19 czerwca (liczy się data wpływu do urzędu) uzupełnić i przesłać załączniki do umowy sporządzone według załączonego wzoru na adres:

Mazowiecki Urząd Wojewódzki 

Wydział Polityki Społecznej,

pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa

Wstępnie na realizację programu zabezpieczono 120 mln zł. Na zatrudnienie asystentów przyznano blisko 63 mln zł, co pozwoli zatrudnić 3 695 asystentów rodziny. Natomiast na zatrudnienie koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej przyznano przeszło 29,5 mln zł, co umożliwi zatrudnienie 1548 osób.

Podziel / Share
13.06.2017, Ilość wejść: 1413, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry