Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

31.07.2017

Rocznica Powstania Warszawskiego – syreny alarmowe na Mazowszu

  • Syreny alarmowe zostaną uruchomione na terenie Mazowsza 1 sierpnia o godz. 17:00. (fot. wikipedia.org, autor: Wistula). Syreny alarmowe zostaną uruchomione na terenie Mazowsza 1 sierpnia o godz. 17:00. (fot. wikipedia.org, autor: Wistula).
    Syreny alarmowe zostaną uruchomione na terenie Mazowsza 1 sierpnia o godz. 17:00. (fot. wikipedia.org, autor: Wistula).

We wtorek 1 sierpnia – w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Mazowsza uruchomione zostaną syreny alarmowe. W ten sposób mieszkańcy będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Syreny alarmowe będą włączone o godzinie 17:00. Nadany zostanie jednominutowy, ciągły sygnał. Pismo w tej sprawie do starostów prezydentów, burmistrzów i wójtów skierował Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Pamięć o bohaterach oddających życie w imię Ojczyzny jest elementem naszej tożsamości. Na stałe w obchody Powstania Warszawskiego wpisał się obraz mieszkańców zatrzymujących się na dźwięk syren uruchamianych w rocznicę godziny „W”. 1 sierpnia oddajmy hołd poległym i zamordowanym, bo pamięć o nich to nasz wspólny obowiązek – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 31.07.2017, Ilość wejść: 1359, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry