Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

24.08.2017

Rodzina 500 plus: apel Minister Rafalskiej do samorządów

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się do władz gmin o udzielenie wszechstronnej pomocy rodzinom, które poniosły różnego rodzaju straty na skutek nawałnic. Zaapelowała także o informowanie rodzin o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku na kolejny okres. 

Z uwagi na szereg problemów rodzin, których dotknęły skutki niedawnych nawałnic na obszarze Polski, ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie wszechstronnej pomocy rodzinom, które poniosły różnego rodzaju straty na skutek panującego wówczas żywiołu. W szczególności zwracam się z uprzejmą prośbą, aby w kontaktach pracowników socjalnych z rodzinami ubiegającymi się o pomoc lub otrzymującymi już pomoc socjalną, informować rodziny o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku na kolejny okres - apeluje Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szefowa resortu rodziny zwróciła się do władz samorządowych z prośbą o organizowanie także mobilnych punktów przyjmowania wniosków o świadczenia dla rodzin.

Aby dotrzeć do jak największej liczby rodzin, które nie zawsze mają możliwość osobistego złożenia wniosku, zwracam się z uprzejmą prośbą o organizowanie także mobilnych punktów przyjmowania wniosków o świadczenia - napisała w liście Minister Rafalska.

Przypomniała także, że ustawowe terminy rozpatrywania wniosków i dokonywania wypłat przyznanych na nowy okres świadczeń są terminami maksymalnymi. 

Jak najbardziej możliwe jest i wskazane, aby w szczególności w przypadku rodzin dotkniętych tragicznymi w skutkach nawałnicami, złożone wnioski były rozpatrywane jak najszybciej, tak aby wypłata przyznanych świadczeń odbywała się na bieżąco także w pierwszych miesiącach kolejnego okresu świadczeniowego/zasiłkowego - podkreśliła.

Pliki do pobrania

Podziel / Share
Joanna Bereda, 24.08.2017, Ilość wejść: 1317, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry