Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

06.09.2017

Konsultacje społeczne w ramach programu wsparcia rodzin „Za Życiem”

Na Mazowszu konsultacje dotyczące programu "Za Życiem" odbędą się 20 września br. w Siedlcach. Organizatorem konsultacji jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Caritas Polska.

Konferencja dotyczyć będzie zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Podczas spotkań roboczych zaprezentowane zostaną rozwiązania proponowane w programie. Uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy będą mogli omówić bariery i wyzwania związane z problemami osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

Aby zgłosić udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Termin zgłoszenia upływa 14 września br. o godz. 14. Organizator zapewnia w trakcie konferencji bezpłatną opiekę nad dziećmi do lat 18.

Program „Za życiem” ruszył w styczniu br. Jego celem jest wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Od zapewnienia dostępu wszechstronnej opieki nad kobietą w okresie ciąży, w tym powikłanej, porodu i połogu oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Pliki do pobrania

Podobne tematy

Podziel / Share
Igor Piwowarski, 06.09.2017, Ilość wejść: 1055, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry