Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

25.09.2017

Południowa Obwodnica Warszawy na Ursynowie – przekazanie uwag mieszkańców do RDOŚ

Wojewoda przekazał do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska ponad 7 tys. uwag, dotyczących ochrony środowiska w związku z budową POW (odcinek A) na terenie Ursynowa.

Wojewoda na wniosek inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zlecił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) ponowną ocenę oddziaływania na środowisko. Między 20 lipca a 21 sierpnia trwał udział społeczeństwa podczas ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Rolą urzędu wojewódzkiego w tym postępowaniu było zebranie uwag i przekazanie ich do RDOŚ. Wpłynęło 7011 uwag od mieszkańców. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska jest obowiązany odnieść się do uwag w postanowieniu uzgadniającym warunki realizacji przedmiotowej inwestycji. Wydanie postanowienia przez RDOŚ jest warunkiem wydania zezwolenia na realizację inwestycji przez Wojewodę.

Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 25.09.2017, Ilość wejść: 1467, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry