Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

01.10.2017

Życzenia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

przypadający 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest szczególną okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim Seniorom za ich poświęcenie w wychowanie kolejnych pokoleń Polaków oraz pracę nad stworzeniem im jak najlepszych warunków do życia i rozwoju. To właśnie dzięki Wam, Drodzy Seniorzy, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu Polaków cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę.

Wysiłki Seniorów w budowanie lepszego jutra zasługują na wdzięczność, a oni sami na szacunek i uznanie. Poszanowanie i ochrona godności osób starszych stanowią najwyższe ideały realizowanej przez rząd polityki senioralnej. Każdemu z nas powinno zależeć, aby żadna z osób starszych nie czuła się wykluczona, dyskryminowana i zapomniana. W ramach polityki senioralnej w obszarze aktywności obywatelskiej ogromną wagę przykładamy do zwiększenia zaangażowania seniorów w życiu społecznym oraz wzrostu roli osób starszych w rozwiązywaniu problemów społecznych.

W tym wyjątkowym dniu wyrazy wdzięczności kieruję również do instytucji i organizacji, które pomagają seniorom cieszyć się życiem, oferując różnorodne formy aktywności. Dzięki Wam osoby starsze mają możliwość nie tylko uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym, ale także zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Jestem przekonana, że wartością, która łączy pokolenia, jest rodzina. Tu bowiem uczymy się szacunku do drugiego człowieka. Jak słusznie zauważono w preambule Karty Praw Rodziny, skierowanej do wszystkich ludzi dobrej woli, „rodzina jest miejscem spotkania różnych pokoleń, które pomagają sobie wzajemnie w osiąganiu mądrości życiowej oraz w godzeniu praw poszczególnych osób z wymaganiami życia społecznego”. Pamiętajmy o osobach starszych, którym tak wiele zawdzięczamy.

Z całego serca życzę wszystkim seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje.

Z wyrazami szacunku

 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Podziel / Share
Joanna Bereda, 01.10.2017, Ilość wejść: 803, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry