Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

21.11.2017

Szkolenie dla osób pracujących w ochronie zdrowia

Problem spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży oraz opieka nad dzieckiem dotkniętym „płodowym zaburzeniem alkoholowym” to główne tematy poruszone podczas szkolenia zorganizowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Spotkanie otworzyła Halina Krajkowska, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia MUW.

Katarzyna Dyląg przybliżyła uczestnikom zaburzenie z perspektywy pediatry, a także poruszyła problematykę żywienia dzieci dotkniętych „płodowym zaburzeniem alkoholowym”. Dr hab. n. med. Bożena Kociszewska – Najman z kolei poruszyła kwestię związaną ze spożywaniem alkoholu przez kobietę w ciąży i karmiącą piersią. W następnych blokach - dr n. med. Ewa Głuszczak – Idziakowska przedstawiła stanowisko związane z FASD z perspektywy neonatologa, a Anna Piaskowska opowiedziała o wsparciu dziecka z FASD i jego opiekunów w ujęciu psychologa.

W szkoleniu wzięło udział ponad 30 osób, głównie pracowników ochrony zdrowia, w tym lekarze i pielęgniarki. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

               

Podziel / Share
21.11.2017, Ilość wejść: 963, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry