Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

08.03.2018

Fundusze dla NGO – spotkanie informacyjne

W ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 organizacje pozarządowe otrzymają prawie 60 milionów zł. W zależności od Priorytetu wysokość dotacji wynosi od 20 tys. do miliona złotych. Wojewoda Mazowiecki oraz Narodowy Instytut Wolności (NIW) – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego 22 marca bieżącego roku zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne do siedziby Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5.

22 marca bieżącego roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej nr 169 w MUW odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania finansowania działalności NGO. FIO 2018 to rządowy program dotacyjny dla organizacji non-profit, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W marcowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele NIW, którzy przedstawią możliwości pozyskania finansowania organizacji w ramach programu oraz odpowiedzą na dotyczące go pytania i wątpliwości.

Zakres działań możliwych do zrealizowania w ramach FIO obejmuje wszystkie obszary pożytku publicznego. W tegorocznej edycji programu po raz pierwszy wprowadzona została możliwość przeznaczenia części dotacji na rozwój instytucjonalny własnej organizacji. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się w poniższym ogłoszeniu.

Ogłoszenie o konkursie FIO 2018.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza powołana do wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu, poprzez wzmacnianie aktywności obywateli na rzecz ważnych społecznie celów. Instytut zarządza programami wsparcia rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz gromadzi i analizuje dane ze wszystkich obszarów współpracy administracji państwowej z sektorem obywatelskim.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału do 19 marca 2018 r. na adres: jmyszak@mazowieckie.pl

Podziel / Share
08.03.2018, Ilość wejść: 896, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry