Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

24.05.2018

Przygotowania do sezonu letniego – posiedzenie zespołu ds. utonięć

Kontrola dzikich kąpielisk, edukacja dzieci i młodzieży oraz szkolenia funkcjonariuszy- służby w województwie mazowieckim przygotowują się do letniego sezonu. W urzędzie wojewódzkim odbyło się posiedzenie zespołu do spraw utonięć.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Paweł Błasiak, który przedstawił statystyki i najważniejsze kwestie związane z dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców podczas wypoczynku nad wodą.

W 2015 roku utonęły 62 osoby, w 2016 r. – 47 osób, w 2017 r. – 49. Najczęstszymi przyczynami tych wypadków są niezmiennie: podejmowanie bardzo ryzykowanych zachowań (np. skakanie do wody) i wchodzenie do niej pod wpływem alkoholu. Zdecydowaną większość ofiar stanowią mężczyźni. Do utonięć najczęściej dochodzi w miejscach niestrzeżonych, dlatego funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole tzw. dzikich kąpielisk.

Policja, Straż Pożarna oraz pozostałe służby regularnie przeprowadzają profilaktyczne akcje edukacyjne, skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Ich celem jest uświadomienie zagrożeń występujących podczas spędzania wolnego czasu nad otwartymi zbiornikami wodnymi i nauka właściwych zasad postępowania w przypadku niebezpieczeństwa.

Zespół ds. utonięć działa od 2011 roku. Do jego zadań należy wypracowanie rozwiązań, które wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa nad wodą mieszkańców. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele: Biura Wojewody MUW, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, WOPR Województwa Mazowieckiego i Państwowej Straży Rybackiej.

Podziel / Share
Natalia Lech, 24.05.2018, Ilość wejść: 406, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry