Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

27.05.2018

Straty po przejściu frontu burzowego na południowym Mazowszu – służby Wojewody monitorują sytuację

26 maja na Mazowszu przeszedł front burzowy z gradem – uszkodzone zostały budynki głównie w powiecie lipskim, w gminie Rzeczniów (5 budynków). W wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogły też ucierpieć uprawy w powiecie zwoleńskim i lipskim. Wojewoda zwrócił się do samorządów o pilne oszacowanie strat. W poniedziałek (28 maja) rano Wicewojewoda Artur Standowicz spotka się z przedstawicielami samorządów z miejscowości, które poniosły straty na skutek przejścia frontu burzowego.

Wojewoda Mazowiecki poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego jest w kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zwoleniu i Lipsku. Zwrócił się o bieżące przekazywanie informacji o stratach. Jednocześnie jednostki zostały poinformowane o procedurze powoływania komisji do spraw oszacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej oraz o procedurze zgłaszania strat w infrastrukturze komunalnej. Wojewoda powołuje komisje szacujące szkody w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na wniosek wójta/burmistrza oraz potwierdza wystąpienie szkód poprzez adnotację w protokole.

Mieszkańcy, których domy zostały zniszczone będą mogli uzyskać pomoc na najpilniejsze potrzeby – do 6 tys. zł.  Po oszacowaniu szkód Wojewoda może wystąpić do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o uruchomienie środków z rezerwy celowej  na wsparcie w odbudowie domu.

Podziel / Share
Marcin Lasota, 27.05.2018, Ilość wejść: 477, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry