Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

07.06.2018

Polityka Surowcowa Państwa – konferencja w Gdańsku

Zapraszamy do udziału w regionalnej konferencji konsultacyjnej dotyczącej Polityki Surowcowej Państwa (PSP), która odbędzie się 13 czerwca 2018 r. w Gdańsku w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12) w godz. 10:30 - 16:00.

Będzie to 9 już konferencja z cyklu 12 regionalnych spotkań odbywających się w ramach trwających od listopada 2017 roku szerokich konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia Filaru 7 PSP - ram instytucjonalnych wypracowania i wdrażania polityki surowcowej państwa.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, administracji, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu. Dyskusja poświęcona będzie zapisom projektu PSP, zasadności ich sformułowania, a także możliwościom i sposobom wprowadzenia ich w życie. Istotną część konferencji przeznaczona będzie na otwartą dyskusję z uczestnikami.     

Podczas spotkania omówione będą przede wszystkim kwestie dotyczące określenia kompetencji poszczególnych ministerstw i jednostek im podległych w zakresie pozyskiwania i użytkowania surowców mineralnych. Wraz z zaproszonymi gośćmi z Rządowego Centrum Legislacji, Trybunału Konstytucyjnego, Rady Legislacyjnej przy prezesie Rady Ministrów i innych instytucji organizatorzy postarają się znaleźć najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Drugim poruszanym zagadnieniem będzie utworzenie Polskiej Agencji Geologicznej, określenie jej zadań i uprawnień, wskazanie Polskiej Agencji Geologicznej jako narzędzia do bezpośredniego wdrażania polityki surowcowej. Rozmowy będą związane także ze wspieraniem badań naukowych w zakresie nauk o Ziemi przez instytucje państwowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne zarejestrowanie się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem http://psp.mos.gov.pl/zgloszenia-gdansk do dnia 10 czerwca 2018 r.

Więcej informacji o projekcie PSP dostępnych jest na stronie psp.mos.gov.pl.

Podziel / Share
Natalia Lech, 07.06.2018, Ilość wejść: 354, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry