Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

08.06.2018

Wypadek autobusu z dziećmi w Małopolsce: infolinie

W związku z wypadkiem autobusu, którym podróżowały dzieci jednej z warszawskich szkół podstawowych Wojewoda Małopolski uruchomił infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku w Tenczynie: 12 272 90 22.

Na bazie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dotycząca osób poszkodowanych i przewiezionych do szpitali: 12 392 11 15.

Dzieciom udzielana jest pomoc psychologiczna. Opiekę poszkodowanym zapewniają specjaliści wyznaczeni przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Zarówno dzieciom jak i rodzicom zostało zapewnione zakwaterowanie.

Dodatkowo, interwenci kryzysowi pełnią dyżury w Szkole Podstawowej nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie - w piątek do godziny 20.00, a w sobotę i w niedzielę od godziny 11.00. Po powrocie wszyscy uczniowie zostaną objęci pomocą psychologiczną Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 w Warszawie.

W wypadku uczestniczyło 46 osób w autokarze (42 dzieci, 4 dorosłych), kierowcy: autobusu, ciężarówki i samochodu osobowego. Ciężko ranne zostały 4 osoby, których stan zakwalifikowano jako poważny, w tym jedno dziecko. Rannych zostało 16 osób (lekkie obrażenia), 28 osób zostało przewiezionych do szpitala bez poważnych obrażeń.

Na miejsce wypadku przybyła Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Wojewoda Mazowiecki jest w stałym kontakcie z Wojewodą Małopolskim, współpracują także wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego.

Podziel / Share
Natalia Lech, 08.06.2018, Ilość wejść: 547, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry