Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

09.06.2018

Małopolska: posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dotyczące wypadku w Tenczynie

  •  Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
    Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zwołał dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie wypadku, który wczoraj wydarzył się na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Tenczyn w powiecie myślenickim. Podczas spotkania omówiono działania podjęte przez służby oraz siły i środki zaangażowane zarówno w działania ratownicze, jak i usuwanie skutków zdarzenia.

- Najistotniejsza informacja jest taka, że wszyscy poszkodowani mają zapewnioną profesjonalną i wszechstronną pomoc, w tym opiekę psychologiczną. Dzieci są bezpieczne. Służby podjęły działania bardzo szybko, co pozwoliło sprawnie przetransportować poszkodowanych do szpitali. Byliśmy w stałym kontakcie z Premierem Mateuszem Morawieckim oraz z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, a także lokalnemu samorządowi i mieszkańcom, którzy wykazali się gościnnością i troską – powiedział Wojewoda Piotr Ćwik.

Liczba osób hospitalizowanych dziś rano wynosiła 20 osób (będzie ulegać dalszym zmianom), przebywają one w 7 szpitalach (w 6 na terenie Małopolski i w jednym w Katowicach). Jedna osoba jest w stanie ciężkim, pozostałe mają urazy i obrażenia typowe dla wypadków komunikacyjnych.

Natomiast ostateczne podsumowanie – odnoszące się zarówno do działań ratowniczych, jak i usuwania skutków zdarzenia – przedstawia się następująco (także te dane w toku działań ulegały zmianom):
- poszkodowanych było 48 osób,
- KW Policji - akcję zabezpieczało 43 funkcjonariuszy,
- KW PSP - w akcji brało udział: PSP – 12 zastępów/ 33 ratowników, OSP – 6 zastępów/ 25 ratowników,
- KPR - w akcji brało udział: 8 zespołów ratownictwa medycznego, 4 śmigłowce LPR, 1 śmigłowiec wojskowy.

W posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczyli: przedstawiciele Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Wójt gminy Lubień.

Pomoc psychologiczna w Warszawie

Interwenci kryzysowi pełnią dyżury w Szkole Podstawowej nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie - w sobotę i w niedzielę od godziny 11.00. Po powrocie wszyscy uczniowie zostaną objęci pomocą psychologiczną Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 w Warszawie.

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 09.06.2018, Ilość wejść: 364, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry