Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

15.06.2018

Polityka Surowcowa Państwa - konferencja konsultacyjna w Poznaniu

Zapraszamy do udziału w regionalnej konferencji konsultacyjnej dotyczącej Polityki Surowcowej Państwa (PSP), która odbędzie się 20 czerwca 2018 r. w Poznaniu w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (aleja Niepodległości 16/18) w godz. 10:30 - 16:00.

Będzie to dziesiąta już konferencja z cyklu 12 regionalnych spotkań odbywających się w ramach trwających od listopada 2017 roku szerokich konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa. Spotkanie będzie miało charakter paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną zaprezentowane i omówione zagadnienia Filaru 8 PSP, obejmującego zagadnienia ryzyka i planowania inwestycji.
W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele rządu, parlamentu, administracji, władz lokalnych, świata nauki i przemysłu. Dyskusję poświęcimy zapisom projektu PSP, zasadności ich sformułowania, a także możliwościom i sposobom wprowadzenia ich w życie. Istotną część konferencji przeznaczymy na otwartą dyskusję z uczestnikami, każdy z Państwa będzie miał szansę zabrać głos.
Podczas naszego spotkania poruszymy kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim będziemy mówili o obniżeniu ryzyka inwestycyjnego w pozyskiwaniu surowców mineralnych, np. poprzez skrócenie procesu uzyskiwania decyzji środowiskowej, decyzji koncesyjnej oraz wprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Zajmiemy się też zagadnieniem dostosowania systemu planowania przestrzennego do potrzeb skutecznej ochrony złóż kopalin i struktur geologicznych. Ważnym elementem polityki surowcowej jest wskazanie sposobów wspierania polskich podmiotów gospodarczych w dziedzinach surowcowych, zwłaszcza w inwestycjach zagranicznych. Będzie to wymagało oceny ryzyk inwestycyjnych planowanych przedsięwzięć oraz możliwej oferty w tym zakresie dla krajów o znaczeniu strategicznym dla Polski. Celem udziału w panelu jest zidentyfikowanie problemów oraz zaproponowanie potencjalnych rozwiązań prowadzących do poprawy warunków realizacji inwestycji branży surowcowej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zachęcamy też do poinformowania o niej innych potencjalnie zainteresowanych tematem osób. Ze względów organizacyjnych konieczne zarejestrowanie się za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego pod adresem http://psp.mos.gov.pl/zgloszenia-poznan

W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z Państwowym Instytutem Geologicznym - Państwowym Instytutem Badawczym (Paweł Derkowski, tel. 22 4592780, 696 598 823; pawel.derkowski@pgi.gov.pl<mailto:pawel.derkowski@pgi.gov.pl> ). Więcej informacji o projekcie PSP dostępnych jest na stronie psp.mos.gov.pl

Podziel / Share
15.06.2018, Ilość wejść: 307, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry