Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

14.09.2018

Dzień Otwarty w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

W sobotę, 15 września br. Mazowiecki Urząd Wojewódzki będzie czynny dla interesantów w godzinach od 8:00 do 16:00.  Urząd organizuje wówczas dzień otwarty.

15 września czynna będzie kancelaria urzędu, zlokalizowana w budynku urzędu wojewódzkiego (wejście F, od alei Solidarności), gdzie pracownicy Punktu Obsługi Klienta będą przyjmowali korespondencję. Z kolei w Wydziale Spraw Cudzoziemców przy ul. Marszałkowskiej 3/5 zorganizowane zostanie wydarzenie: ,,Sobota AKADEMICKA", w ramach którego cudzoziemcy podejmujący lub kontynuujący studia wyższe w Polsce będą mogli, po wcześniejszym zgłoszeniu i rezerwacji wizyty, złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy.

Sobota AKADEMICKA skierowana jest do wszystkich cudzoziemców podejmujących studia na terytorium Polski zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Złożenie wniosku będzie możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu się na wizytę za pośrednictwem formularza kontaktowego, który został udostępniony na stronie internetowej Urzędu (pod linkiem: https://kontaktwsc.mazowieckie.pl/FORMULARZ_KALENDARZ/) i po otrzymaniu potwierdzenia mailowego z dokładną godziną wizyty 15 września br. Wiadomość zwrotną z informacją o przydzieleniu terminu zainteresowani otrzymają do 12 września br. Limit miejsc jest ograniczony liczbą stanowisk przyjmowania wniosków. Informacje o wydarzeniu dostępne są również w zakładce „Cudzoziemcy”.

Po otrzymaniu terminu wizyty należy skompletować wymagane dokumenty i stawić się na stanowisku w Urzędzie 10 minut przed wyznaczonym czasem.

Wydarzenie będzie równocześnie pilotażem zmodyfikowanego trybu rezerwacji wizyt na złożenie wniosków legalizacyjnych składanych na stanowiskach obsługi bezpośredniej.

Osoby, które wysyłały zapytanie poprzez formularz prosimy o oczekiwanie na odpowiedź zwrotną ze strony Urzędu.

W formularzu rezerwacyjnym należy podać następujące dane:

  • nazwisko i imię,
  • obywatelstwo,
  • datę urodzenia,
  • numer paszportu,
  • rodzaj posiadanego dokumentu pobytowego,
  • imię i nazwisko pełnomocnika (jeśli cudzoziemiec posiada pełnomocnika),
  • numer telefonu,
  • adres e-mail, na który zostanie wysłane informacja o statusie rezerwacji.

Brak któregoś z wyżej wymienionych bądź jego nieprawdziwość będą skutkowały nieprzydzieleniem terminu wizyty.

Wydział Spraw Cudzoziemców planuje również zorganizować dzień otwarty w kolejną sobotę, 22 września skierowany do pracodawców, którzy m.in. będą mogli złożyć wniosek o pozwolenie na pracę typu A.

Podziel / Share
14.09.2018, Ilość wejść: 4226, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry