Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

21.09.2018

Zezwolenia na pracę – zmiany w obsłudze pracodawców

Od 22 września br. kalendarz internetowy do rezerwacji terminów składania wniosków o zezwolenie na pracę nie będzie umożliwiał rezerwacji terminu wizyty. W zamian, od 25 września br. pracodawca będzie mógł wybrać tryb obsługi wniosku: koordynowany i niekoordynowany.


Ostatnie rezerwacje klientów przez kalendarz umawiane są na  28 września.

25 września opublikowany zostanie formularz zgłoszenia wniosku do obsługi umożliwiający pracodawcom zgłoszenie do obsługi wniosków o zezwolenia na pracę (możliwe będzie umówienie wizyt w terminach 1-10 października br.).

Każdy zakwalifikowany pracodawca otrzyma mailowe potwierdzenie zakwalifikowania do obsługi z instrukcją postępowania i przygotowania wniosku tak, aby zwiększyć szansę wydania zezwolenia w skróconym terminie.

Zasady funkcjonowania obsługi wniosków:

  • Tryb obsługi koordynowanej
  1. Pracodawca poprzez formularz zgłoszeniowy zgłasza wniosek do obsługi,
  2. Urząd potwierdza zakwalifikowanie wniosku do obsługi i przesyła instrukcję postępowania,
  3. Pracodawca wprowadza wniosek poprzez portal praca.gov.pl*  oraz dostarcza do urzędu dokumentację zgodnie z instrukcją,
  4. Urząd prowadzi postępowanie: w przypadku spełniania wymogów i dostarczenia prawidłowej i kompletnej dokumentacji wydaje zezwolenie na pracę,

*obowiązek ten nie dotyczy wniosków pracodawców zagranicznych o zezwolenie typu B, C, D lub E a także osób fizycznych występujących we własnym imieniu z wnioskiem o zezwolenie na pracę w zawodzie pomoc domowa lub opiekun osoby starszej.

  •  Tryb obsługi niekoordynowanej

Tryb obsługi niekoordynowanej umożliwia pracodawcy przesłanie do Urzędu wniosku bez uczestnictwa w koordynacji procesu obsługi. Urząd wykonuje wszystkie czynności w postępowaniu z zachowaniem kolejności wpływu. Czas wydania rozstrzygnięcia uzależniony jest od przebiegu postępowania administracyjnego.

 

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 21.09.2018, Ilość wejść: 854, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry