Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

16.10.2018

Porozumienie o użyczeniu i dostosowaniu obiektów PSP na potrzeby magazynów przeciwpowodziowych

  • Na zdjęciu: podpisanie umów w PSP.
  • Na zdjęciu: podpisanie umów w PSP.
  • Na zdjęciu: podpisanie umów w PSP.
  • Na zdjęciu: podpisanie umów w PSP.

15 października 2018 r. w siedzibie Komedy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zostały podpisane porozumienia, pomiędzy Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą a Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdanem Łasicą. Dotyczyły one użyczenia i dostosowania obiektów Państwowej Straży Pożarnej na potrzeby magazynów przeciwpowodziowych.

W podpisaniu porozumień wzięli także udział Komendanci Powiatowi Państwowej Straży Pożarnej z Białobrzegów mł. bryg. Grzegorz Gozdek oraz z Wyszkowa mł. bryg. Marek Krzyżański, na terenie których zlokalizowane są użyczane obiekty magazynowe. Realizacja porozumień umożliwi Wojewodzie Mazowieckiemu wykonywanie zadań związanych z wyposażeniem i utrzymaniem wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego (zgodnie z Ustawą Prawo Wodne).


Siły i środki z wojewódzkiego magazynu przeciwpowodziowego są uruchamiane,  gdy możliwości samorządów są niewystarczające do podejmowania skutecznych działań przeciwpowodziowych. Usytuowanie w KP PSP w Wyszkowie i Białobrzegach pomocniczych magazynów przeciwpowodziowych ma umożliwić natychmiastowe użycie sprzętu jako pierwsze wsparcie samorządu w wypadku nagłego podniesienia się poziomu wód w rzekach Bug i Pilica.

Źródło zdjęć: KW PSP.

Podziel / Share
Natalia Lech, 16.10.2018, Ilość wejść: 224, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry