Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

31.10.2018

Państwowa Straż Łowiecka: akcja „Stroisz”

  • Na zdjęciu: funkcjonariusze przy samochodach patrolują lasy.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, październik jest miesiącem wytężonej pracy dla wszystykich służb dbających o bezpieczeństwo i porządek na obszarach leśnych. Państwowa Straż Łowiecka w Warszawie w ramach współpracy wspiera działania Straży Leśnej oraz Policji w ramach akcji „Stroisz” na terenie Mazowsza.

Stroisz to gałązki drzew i krzewów iglastych, które są podstawowym materiałem do produkcji wieńców i różnego rodzaju ozdób nagrobnych. Zwiększony popyt na ten materiał roślinny związany jest ze zbliżającym się świętem i stanowi poważne zagrożenie dla upraw leśnych oraz drzewostanów. W wielu przypadkach stroisz pozyskiwany jest w sposób nielegalny i wiąże się  z dewastacją lasu. Przyczynia się to do niemal stuprocentowego zniszczenia drzewek.

W związku z tym Policja, Straż Leśna oraz Państwowa Straż Łowiecka intesyfikuje działania w celu zwalczania tego procederu. Strażnicy PSŁ poza realizacją zadań wynikających z ustawy Prawo Łowieckie wspólnie z innymi służbami patrolują obszary leśne kontrolując pojazdy i osoby. W trakcie wykonywanych czynności sprawdzane jest źródło pochodzenia stroiszu. W zależnosci od skali i rodzaju procederu, konsekwencją jest postępowanie mandatowe lub karne.

Podziel / Share
31.10.2018, Ilość wejść: 502, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry