Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

05.12.2018

Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!

  • Logotyp: Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Wszystkie gminy z województwa mazowieckiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020).


W ramach projektu grantowego  pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”, gmina może uzyskać grant w wysokości od 15 tys. zł do 150 tys. zł – 100% dofinansowania (bez wkładu własnego) na szkolenia mieszkańców z podnoszenia ich kompetencji cyfrowych. Co ważne, za 40% otrzymanego grantu gmina może zakupić sprzęt komputerowy, który po zakończeniu projektu może przekazać do gminnych szkół.

Warunkiem udziału jest przygotowanie przez gminę projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.fpgp.eu, prowadzoną przez Fundację Promocji Gmin Polskich, jednego z operatorów w województwie mazowieckim. Pula środków, jaka pozostała do rozdysponowania wynosi 2 161 7618 zł.

Wielu Polaków, w tym osoby starsze, niepełnosprawni, czy mieszkańcy małych miejscowości, nie radzi sobie z nowymi technologiami – mówi Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji - We współczesnym świecie bez umiejętności informatycznych nie możemy w pełni korzystać z dostępu do informacji, wiedzy i kultury. Naszym celem jest likwidacja tych dysproporcji. Chcemy, żeby wszyscy obywatele mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i swobodnie z nich korzystali. Szkolenia, które za darmo mogą przeprowadzić gminy są szansą na zdobycie tak potrzebnych umiejętności i wejście pewnym krokiem do ery cyfrowej.

Projekt umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w internecie, komunikacji online, obsługi oprogramowania, korzystania z e-usług. Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

- Zapraszam wszystkich samorządowców do kontaktu z namipomożemy Wam w złożeniu wniosku oraz w jego realizacji. Na organizację szkoleń gmina otrzyma 100% dofinansowania. Pokryjemy wydatki na sprzęt komputerowy, na wynagrodzenia instruktorów oraz na organizację spotkań. Nie zapominamy również o konieczności odpowiedniej promocji wśród mieszkańców - powiedziała Katarzyna Ustrycka, Kierownik projektu w Fundacji Promocji Gmin Polskich.(Więcej informacji: https://fpgp.eu/konkursowe-abc-cel-poprawa-kompetencji-cyfrowych/324/aktualnosci.html)

Samorządy z województwa mazowieckiego mogą wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie - Fundację Legalna Kultura.

Więcej informacji o trwających naborach znajduje się na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Podziel / Share
Natalia Lech, 05.12.2018, Ilość wejść: 192, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry