Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

19.12.2018

Rozbudowa Portu Lotniczego Radom-Sadków - darowizna Wojewody Mazowieckiego

Lotnisko cywilne Radom-Sadków pozyskało nieruchomości gruntowe na cele rozbudowy. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera przekazał w formie darowizny dla Gminy Miasta Radomia działki o powierzchni półtora hektara. Przekazana darowizna na potrzeby lotniska cywilnego użytku publicznego pozwoli rozbudować płytę główną oraz dojazdy i parkingi.

Wojewoda Mazowiecki określił warunki przejęcia w formie darowizny na rzecz Gminy Miasta Radomia prawa własności czterech działek (nr: 1/118, 1/120, 1/122, 1/124) o łącznej powierzchni prawie półtora hektara (1,4852 ha) z przeznaczeniem dla lotniska cywilnego użytku publicznego - Portu Lotniczego Radom-Sadków. Proces przekazania działek (wchodzących w skład kompleksu wojskowego) uzyskał zgodę Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, a działki mają zachować lotniczy charakter.

Działki nie są zabudowane. Będą przeznaczone na realizację obsługi komunikacyjnej lotniska, to znaczy na budowę szlaku dojazdowego i parkingu oraz na rozbudowę głównej płyty postojowej.

Zgodnie z zawartym protokołem uzgodnień darowizna dokonywana jest w celu i na warunkach określonych w opiniach Ministra Infrastruktury z 28 grudnia 2017 roku i Ministra Obrony Narodowej z 19 marca 2018 roku.

Dotychczas Wojewoda Mazowiecki, działając w imieniu Skarbu Państwa, udostępnił w 2010 roku na rzecz Radomia nieruchomości o powierzchni 147,9 ha poprzez: umowę darowizny z 18 marca 2010 r. nieruchomość o powierzchni 22,6 ha z przeznaczeniem na założenie lokalnego lotniska cywilnego użytku publicznego oraz umowę nieodpłatnego użyczenia z 9 września 2010 r. na 30 lat nieruchomości o powierzchni 125,3 ha. W kolejnych latach obecnie darowane nieruchomości już były przez port lotniczy w Radomiu wykorzystywane w drodze nieodpłatnego użyczenia. Lotnisko Radom-Sadków zostało wpisane do Rejestru Lotnisk Cywilnych, prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w 2014 roku.

 

 

Podziel / Share
19.12.2018, Ilość wejść: 1320, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry