Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

28.02.2019

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”- przyznanie wsparcia finansowego w 2019 r.

W bieżącym roku w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” 261 szkół z terenu województwa mazowieckiego otrzyma wsparcie finansowe  w wysokości 2 061 184,00 zł na zakup książek niebędących podręcznikami.

Mazowiecki Kurator Oświaty, działając na podstawie porozumienia z dnia 8 grudnia 2015 roku z Wojewodą Mazowieckim, podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym szkoły, które otrzymają środki budżetu państwa w ramach wsparcia finansowego.

Wnioski organów prowadzących o udzielenie wsparcia finansowego zostały uprzednio ocenione przez, powołany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, zespół do oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Wsparcia to udzielane jest pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący szkołę finansowego wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 proc. kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym.

Wykaz organów prowadzących, którym zostało udzielone wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych oraz wysokość tego wsparcia podany został na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (link otwiera sie w nowym oknie i przekierowuje do strony MKO ).

Podziel / Share
28.02.2019, Ilość wejść: 516, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry