Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

04.03.2019

Autobusy na Mazowszu „pod lupą” ITD

  • Na zdjęciu: kontrola autobusów przez inspektorów WITD.
  • Na zdjęciu: kontrola autobusów przez inspektorów WITD.

Niemal sto autobusów skontrolowali w piątek (1 marca) mazowieccy inspektorzy. Trzy z nich musiały zjechać do warsztatu. ITD sprawdzała pojazdy komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego Mazowsza.

Od wczesnych godzin rannych inspektorzy kontrolowali autobusy na końcowych pętlach autobusowych, a także w rejonie szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych. W trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi na co dzień podróżują mieszkańcy województwa mazowieckiego. 

Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. W jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika. Kolejny niesprawny autobus miejski skontrolowano w Radomiu. W pojeździe tym stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów. Dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego zatrzymali z powodu usterki oświetlenia także inspektorzy kontrolujący pojazdy w Siedlcach. 

Jednodniowa akcja wzmożonych kontroli autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne na drogach Mazowsza zakończyła się wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Kara pieniężna grozi również osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych. 

Źródło: ITD

Podziel / Share
04.03.2019, Ilość wejść: 285, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry