Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

18.03.2019

Sobota z paszportem: zapisz się i złóż wniosek

W sobotę, 23 marca br. w Referacie Paszportów przy ul. Kruczej 5/11 w Warszawie, po uprzedniej rezerwacji, będzie można złożyć wniosek paszportowy. Punkt czynny będzie w godzinach od 8.00 do 15.30 dla osób, które telefonicznie zarezerwowały termin wizyty.

 

W sobotę będą obsługiwane wyłącznie osoby, które wcześniej zarezerwowały termin wizyty. Liczba miejsc jest ograniczona - tego dnia obsłużonych zostanie ok. 200 interesantów. 

Rezerwacji można dokonywać telefonicznie w dniach od 18 do 22 marca br. lub do wyczerpania limitu miejsc pod numerem telefonu: (22) 695 73 02, w godzinach 8.00 - 15.00.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić ważność paszportu. Jeśli dokument podróży ją utraci, jest ona zbyt krótka, lub paszport jest zniszczony w sposób uniemożliwiający odczytanie i zweryfikowanie danych, musimy pozostać w Polsce do czasu wydania nowego. Niezbędne informacje dotyczące m.in. opłat czy wymaganych dokumentów dostępne są w zakładce Paszporty.

Dodatkowo, warto pamiętać, że członkostwo w Unii Europejskiej nie zawsze gwarantuje możliwość wjazdu bez paszportu do każdego kraju wspólnoty. Kontrola graniczna może zostać czasowo przywrócona z powodu ważnych wydarzeń społecznych. Upewnijmy się również, jakie są wymogi odnośnie okresu ważności paszportu w kraju, do którego się wybieramy – informacje te znajdziemy na stronie poradnika przygotowanego przez MSZ: Polak za granicą.

Obecnie na Mazowszu działa 21 punktów paszportowych – 5 w delegaturach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce), 16 w Warszawie i okolicznych powiatach. Informacje można uzyskać pod numerem infolinii: 22 695 73 88 oraz na stronie www.mazowieckie.pl (zakładka Paszporty). Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania.

Podziel / Share
18.03.2019, Ilość wejść: 569, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry