Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

06.05.2019

Decyzje lokalizacyjne Wojewody Mazowieckiego dla budowy linii kolejowej nr 8

  • Logotyp Wojewoda Mazowiecki

Wojewoda Mazowiecki wydał dziś 2 kolejne decyzje lokalizacyjne w zakresie budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom obejmujące budowę odcinka o długości 19,3 km oraz budowę stacji i nastawni dysponującej. Inwestorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Decyzja Wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny i gospodarczy.

Decyzje podpisane 6 maja 2019 r. dotyczą:

- budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom w zakresie odcinka stanowiącego stację Chynów, wraz z budową nastawni dysponującej
- budowy, przebudowy i rozbudowy linii kolejowej nr 8 Warszawa Okęcie – Radom w zakresie odcinka stanowiącego szlak Chynów- Warka, wraz z podstacją trakcyjną Michalczew.

Linia ta wykorzystywana jest w ruchu pasażerskim i towarowym. Jest to linia o znaczeniu państwowym. Inwestycja wpłynie pozytywnie na warunki komunikacyjne mieszkańców. Linia kolejowa nr 8 łączy stację Warszawa Zachodnia ze stacją Kraków Główny Osobowy. Zakres prac określonych w decyzji obejmuje również dołączenie do istniejących torów kolejowych sieci i urządzeń linii kolejowej w zakresie zapewniającym ciągłość infrastruktury technicznej i prowadzenia ruchu kolejowego.

Podziel / Share
06.05.2019, Ilość wejść: 552, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry