Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

09.05.2019

Narada dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych

23 maja 2019 r. Wydział Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie organizuje naradę dla dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i organizatorów rodzinnej pieczy zastępczej.

Podczas spotkania, które odbędzie się w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy Placu Bankowym 3/5, w sali 259 zaprezentowana zostanie informacja o aktualnym stanie systemu pieczy zastępczej w województwie mazowieckim. Wskazane zostaną działania niezbędne do osiągnięcia w placówkach opiekuńczo-wychowawczych standardów wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W ramach podnoszenia jakości pracy placówek opiekuńczo-wychowawczych poruszane będą zagadnienia współpracy z sądami rodzinnymi oraz kwestie zapobiegania i profilaktyki przestępczości wśród nieletnich – wychowanków tych placówek. Omówione zostaną również kwestie związane z problematyką przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Zgłoszenia do udziału należy wysłać do 10 maja br. na adres  a.wozniak@mazowieckie.pl

W naradzie uczestniczyć będą przedstawiciele sądu, Policji, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji ITAKA, Fundacji „La Strada”.

Poniżej zamieszczony został program konferencji.

Pliki do pobrania

Podziel / Share
09.05.2019, Ilość wejść: 331, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry