Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

31.05.2019

Wnioski o dofinansowanie w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zatwierdzone

Z początkiem roku uruchomiony został Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Tylko w tym roku finansowanych ma być z niego 10 programów skierowanych właśnie do osób niepełnosprawnych.

Usługi opiekuńcze to pakiet trzech programów – opieka wytchnieniowa adresowana do opiekunów osób niepełnosprawnych, usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych do 75 r. życia oraz dla dzieci do 16 r. życia, a także opieka nad osobami niepełnosprawnymi (tzw. instrumenty wsparcia). Jednym z nich jest Program „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2019.  Na Mazowszu do udziału w Programie zgłosiły się 63 gminy, dla których łączna, zatwierdzona kwota dofinansowania wyniesie 6 541 835,75 zł.

W związku z zatwierdzeniem przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej listy rekomendowanych wniosków, obecnie pozyskiwane są z gmin oświadczenia o przyjęciu lub rezygnacji ze środków przyznanych w ramach Programu oraz podpisywane są umowy z gminami.

W załączeniu lista podmiotów, których wnioski o środki na realizacje programu "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2019 zostały zatwierdzone.

 

 

Podziel / Share
31.05.2019, Ilość wejść: 956, Rejestr zmian

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry