Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

14.09.2009

Zapobieganie alkoholizmowi i narkomanii w ramach „Razem Bezpieczniej”

Nowe porozumienie - podpisane w Ostrołęce - dotyczy finansowania i realizacji programów profilaktycznych zapobiegania zjawiskom patologii społecznych (alkoholizmowi i narkomanii), a także służących poprawie bezpieczeństwa pożarowego oraz drogowego.

Nowe porozumienie dotyczy współfinansowania i współrealizacji programów profilaktycznych w zakresie zapobiegania zjawiskom patologii społecznych (alkoholizmowi, narkomanii), a także służących poprawie bezpieczeństwa pożarowego oraz w ruchu drogowym.

Podpisane zostało przez przedstawicieli: wojewody mazowieckiego, komendanta wojewódzkiego policji, komendanta miejskiego policji w Ostrołęce oraz samorząd lokalny. Porozumienie kładzie nacisk na zwiększenie roli profilaktyki w ramach programu „Razem Bezpieczniej” i jej lokalnej promocji. Jedną z propozycji omawianych na spotkaniu jest utworzenie w Ostrołęce strony internetowej, na której młodzi ludzie będą mieli możliwość zaproponowania metod profilaktyki.

Celem inicjatywy „Razem Bezpieczniej” jest ograniczanie zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego. Projekt dofinansowany jest z rezerwy budżetu państwa, przeznaczonej na ograniczanie przestępczości i aspołecznych zachowań.

Podobne tematy

Podziel / Share
14.09.2009, Ilość wejść: 2171, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry