Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

18.09.2009

Jesienne szczepienia lisów na Mazowszu

- uwaga: nie należy dotykać szczepionek. Od 1 do 15 października 2009 lekarze weterynarii przeprowadzą akcję szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Preparat w postaci niewielkich kostek zrzucany będzie z samolotu na lasy i łąki Mazowsza.

Od 1 do 15 października 2009 Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Preparat w postaci niewielkich kostek zrzucany będzie z samolotu na lasy i łąki Mazowsza. Jego zetknięcie z zapachem człowieka spowoduje, że lis nie podejmie przynęty.

Osoby, które udadzą się w październiku na spacery do lasu lub na łąki, powinny
omijać brunatno-zielone szczepionki w kształcie małej kostki. Każdy, kto zetknie się
z preparatem, powinien skontaktować się ze swoim lekarzem. Należy zwrócić szczególną uwagę na domowe czworonogi, dla których przypadkowy kontakt z preparatem może również zakończyć się wizytą u weterynarza.

Lis jest zwierzęciem dziko żyjącym, które jest najbardziej podatne na wirus wścieklizny. Badania dowodzą, że regularne szczepienia zmniejszają ryzyko wystąpienia zachorowań. Dzięki szczepieniom na Mazowszu nie odnotowano w ostatnich latach żadnego przypadku zarażenia lisa wścieklizną.

Podziel / Share
18.09.2009, Ilość wejść: 2086, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry