Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

28.09.2009

„Skrwa 2009” - ćwiczenia obronne

- w powiecie sierpeckim – z udziałem przedstawicieli wojewody mazowieckiego, władz powiatowych i gminnych, a także służb, inspekcji i straży.

Celem ćwiczeń jest sprawdzenie stanu gotowości w czasie kryzysu, okresu zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz w czasie wojny.

Podczas ćwiczeń zostaną sprawdzone systemy funkcjonowania stałych dyżurów starosty, burmistrzów, wójtów i powiatowych służb oraz stanowisk kierowania akcjami. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku wspólnie z pozostałymi uczestnikami przetestuje system mobilizacji sił zbrojnych w ramach akcji kurierskiej. Równocześnie starosta sierpecki przedstawi Plan Operacyjny przygotowany na wystąpienie sytuacji kryzysowej w powiecie.

Z powodu ćwiczeń 29 i 30 września mogą wystąpić zakłócenia w ruchu drogowym. W trakcie praktycznych działań powiatowi inspektorzy, służby i straże będą wykonywać czynności według wymaganych procedur. Z tego powodu używane będą sygnały dźwiękowe i świetlne. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Podobne tematy

Podziel / Share
28.09.2009, Ilość wejść: 1946, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności
do góry