Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

24.09.2017

Regionalny Konkurs Grantowy „Równać Szanse”.

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży serdecznie zapraszają do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

W konkursie mogą brać udział fundacje, stowarzyszenia, w tym także ochotnicze straże pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje w wysokości do 8 500 zł, przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., do godz. 12:00.

Aby pomóc zainteresowanym podmiotom w aplikowaniu do konkursu, wyjaśnić czym ten program różni się od innych programów „młodzieżowych” oraz pokazać przykłady zrealizowanych już działań, odbędą się spotkania informacyjno-szkoleniowe w woj. mazowieckim:

- 25 września, g. 14:30 w siedzibie Koalicji dla Młodych - Funduszu Lokalnego Ziemi Białobrzeskiej, przy ul. Reymonta 11 w Białobrzegach k/Radomia

- 29 września, g. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Makowie Mazowieckim (Sala Konferencyjna), przy ul. Rynek 1 w Makowie Maz.

- 2 października, g. 11:00 w biurze Fundacji "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem" (sala konferencyjna II piętro), przy ul. 1 Maja 7c w Płocku

- 5 października, g. 11:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo, ul. Warszawskiej 4 w Andrzejewie k/Ostrowi Maz.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, iwona@stopa.org.pl,  skype: iwona.olkowicz;

Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: rownacszanseelk@gmail.com, pawelwilk8@o2.pl.

 

Ponadto, jest możliwość wzięcia udziału w jednym z pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia będą poświęcone pisaniu wniosków do konkursu Równać Szanse i odbędą się w: Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie i Poznaniu. Nabór na szkolenia organizowane w dniach 16 i 23 września trwa do 15 września. Szczegółowe informacje znajdują się tu: http://rownacszanse.pl/i345.

 

 

Podziel / Share
Sylwia Pietrzak, 24.09.2017, Ilość wejść: 736, Rejestr zmian

Aktualne projekty

do góry