Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

25.07.2018

Granty dla mazowieckich gmin.

Gminy województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tysięcy złotych na szkolenia dla dorosłych mieszkańców. Celem programu „Ja w internecie” jest poprawa jakości życia mieszkańców,  wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy i zwiększenie bezpieczeństwa w internecie. 
W programie nie jest wymagany wkład własny, a szkolenia dla mieszkańców są bezpłatne.
Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online
(np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych,  czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tworzenia stron internetowych i ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami. Celem programu jest również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.
Fundacja Legalna Kultura rozpoczyna realizację  unijnego programu „Ja w internecie” w województwie mazowieckim. Gminy mogą składać wnioski do 8 sierpnia 2018 roku - samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie dysponuje wystarczającą liczbą komputerów do przeprowadzenia szkoleń, może kupić je w ramach grantu. Po zakończeniu programu komputery można przekazać szkole lub centrum kształcenia nauczycieli na terenie gminy.

Pliki do pobrania

  • 25.07.2018 10:32
Podziel / Share
25.07.2018, Ilość wejść: 321, Rejestr zmian

Aktualne projekty

do góry