Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

02.01.2019

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Singapurze pragnie zainteresować Państwa prestiżową nagrodą Lee Kuan Yew World City Prize.

Na prośbę Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Singapurze, Pani Magdaleny Bogdziewicz, pragnę zainteresować Państwa zgłoszeniem kandydatury wybranego polskiego miasta do prestiżowej singapurskiej nagrody Lee Kuan Yew Word City Prize.

Lee Kuan Yew Word City Prize jest międzynarodową nagrodą przyznawaną raz na dwa lata za wyjątkowe osiągnięcia miast pod względem promowania innowacyjności, rewitalizacji i rozwoju środowiska miejskiego. Polskie miasta wyróżniają się różnorodnością  z punktu widzenia architektonicznego i przestrzennego, wprowadzają również w życie innowacyjne rozwiązania. Są więc naturalnymi kandydatami do ubiegania się o ww. nagrodę.

W poprzednich edycjach nagrodę główną zdobyły: Bilbao (2010), Nowy Jork (2012),
Suzhou (2014), Medellin (2016) i Seul (2018). Każde z tych miast dokonało na przestrzeni ostatnich lat istotnych zmian m.in. w zakresie modernizacji infrastruktury, zastosowania nowoczesnych rozwiązań przestrzennych, rozwoju terenów zielonych i rewitalizacji byłych dzielnic przemysłowych.

Przyznanie Lee Kuan Yew Word City Prize jest szeroko komentowane w mediach oraz
w środkach przekazu branży turystycznej i architektoniczno-urbanistycznej. Dzięki temu stanowi doskonałe źródło promocji dla wybranego miasta.

Nominacja do nagrody Lee Kuan Yew Word City Prize powinna zostać zgłoszona poprzez osoby postronne: np. pracowników instytucji państwowych, profesorów uczelni, instytucji akademickich, organizacje pozarządowe, organizacje sektora publicznego bądź prywatnego.

Nominacje administracji miast dla własnego miasta nie będą akceptowane. Każde zgłoszenie jest rozpatrywane pod kątem następujących kryteriów:

  • Przywództwo i zarządzanie . Demonstracja silnego przywództwa i zarządzania poprzez wizje i zaangażowanie w osiągniecie celów transformacji miejskiej.
  • Kreatywność i innowacja. Kreatywność i innowacyjność w procesie master-planing/master strategy i podejściu wdrożeniowym, w celu ustanowienia nowych modeli i wzorców.
  • Powtarzalność. Dobre powtarzalne praktyki i pomysły, które mogłyby zostać zaadaptowane przez inne miasta.
  • Wpływ wdrożonych inicjatyw miejskich. Zinstytucjonalizowane procesy mające na celu podtrzymanie miejskiej transformacji miasta, na którą nie wpłyną zmiany zachodzące w mieście.
  • Integracja planów. Demonstracja udanej integracji lub realizacji planów na poziomie regionalnym bądź metropolitalnym.

Nominacje należy składać do 29 marca 2019 r., natomiast zgłoszenia ze szczególnym raportem miast powinny być składane do 31 maja 2019 r. Więcej informacji na temat samej nagrody oraz procesu nominacji dostępnych jest na stronie internetowej http://www.leekuanyewworldcityprize.com.sg/nominations

Pliki do pobrania

Podziel / Share
02.01.2019, Ilość wejść: 197, Rejestr zmian
do góry