Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

18.04.2019

FIO 2019: Więcej mocy dla lokalnych społeczników z mazowieckiego

Lokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie mazowieckim dzięki FIO zostanie zrealizowanych 37 wyjątkowych projektów.

Warsztaty przedsiębiorczości społecznej w Siedlcach, „Chrońmy nasze pszczoły” w Chotomowie czy „Akademia rzeczników sieci SPLOT” w Warszawie – to tylko kilka z prawie 40 projektów, które uzyskały dofinansowanie w edycji 2019 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Łączna suma dotacji w województwie mazowieckim to 7 511 822,01 zł. Środki przyznane z FIO pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który w tym roku zorganizował ten konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie.     W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

FIO to znany od wielu lat program, który potrzebował pewnego odświeżenia, a nawet przebudowy. Cieszę się, że udało się to zrealizować. Efekty FIO 2019 pokazują, że to działanie zakończyło się pełnym sukcesem – mówi prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z Programem FIO i z projektami, które na Mazowszu  realizują społecznicy. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę projektów z regionu, które uzyskały dofinansowanie w tym roku. Organizacje społeczne najlepiej znają potrzeby środowisk,             w których działają, a realizowane przez nie projekty wspierają, rozwijają i integrują lokalne społeczności. Ich przedstawiciele z pewnością entuzjastycznie opowiedzą o swoim zaangażowaniu, motywacjach, a także przedstawią ciekawe projekty.

Listę zwycięskich projektów załączamy do tej informacji prasowej, a także zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi zasobami dotyczących FIO:

Pliki do pobrania

Podziel / Share
18.04.2019, Ilość wejść: 236, Rejestr zmian
do góry