Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Uprawnienia osób niepełnosprawnych

09.12.2011

Asystent Osoby Niepełnosprawnej

Program Asystent Osoby Niepełnosprawnej to miejski program skierowany do osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, którego realizacja odbywa się na terenie całego miasta stołecznego Warszawy.

Świadczone w ramach Programu Asystent Osoby Niepełnosprawnej usługi mają przyczyniać się do poprawy jakości życia osób o mniejszych możliwościach funkcjonalnych. Kompensując ograniczoną sprawność asystenci osób niepełnosprawnych wspierają aktywność swoich klientów i ich rodzin.

Asystenci pomagają przemieszczać się po mieście, dojeżdżać do pracy, towarzyszą w różnych zajęciach, pojawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie i dyskretna pomoc. Usługi Programu skierowane są do osób pełnoletnich, a pomoc dostosowywana indywidualnie do sytuacji i potrzeb klienta.

Program realizowany jest przez Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej "Ośrodek Nowolipie" przy ulicy Nowolipie 25b w Warszawie.

Usługi świadczone są przez 7 dni w tygodniu (poza świętami) w godzinach od 8:00 do 22:00. Usługi można zamówić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Symboliczna opłata wynosi 4 zł za 3,5 godz. i 1 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę. Wszelkie dodatkowe koszty związane z wykonywaniem usługi (np. bilety wstępu do muzeów, kin, teatrów itp.), z wyjątkiem opłat za korzystanie przez asystenta z komunikacji miejskiej, ponosi osoba korzystająca z usługi.

Zamówienia należy składać pod nr telefonu 22 887 33 20 lub e-mail: asystent@osrodeknowolipie.pl

Regulamin Programu Asystent Osoby Niepełnosprawnej dostępny jest na stronie: http://www.asystent.warszawa.pl/images/dokumenty/regulamin%20programu%20aon2%20t.j.%20pdf.pdf

Podziel / Share
09.12.2011, Ilość wejść: 3110, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
do góry