Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Edukacja przeciwpowodziowa: lekcje w dwóch gminach

Zajęcia, w trakcie których można się dowiedzieć m.in. jak przygotować rodzinny plan powodziowy i co zabrać w trakcie ewakuacji, zakończyły się w gminach Kozienice i Wyszków. Lekcje są częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbają trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Spotkania odbyły się już w gminach: Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków. Jutro zakończą się w Białobrzegach. Przed nami zajęcia w Nowym Dworze Mazowieckim i Maciejowicach.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Mateusz Balcerowicz, 10.10.2013, Ilość wejść: 1331, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry