Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Edukacja przeciwpowodziowa: lekcje w dwóch gminach

Zajęcia, w trakcie których można się dowiedzieć m.in. jak przygotować rodzinny plan powodziowy i co zabrać w trakcie ewakuacji, zakończyły się w gminach Kozienice i Wyszków. Lekcje są częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbają trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Spotkania odbyły się już w gminach: Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków. Jutro zakończą się w Białobrzegach. Przed nami zajęcia w Nowym Dworze Mazowieckim i Maciejowicach.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Mateusz Balcerowicz, 10.10.2013, Ilość wejść: 1061, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry