Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.10.2013

Edukacja przeciwpowodziowa w gminie Maciejowice

Burza mózgów, drama, gra symulacyjna czy drzewo decyzyjne – dzięki takim metodom nauczania dzieci i młodzież z gminy Maciejowice dowiedziały się m.in. jak przygotować rodzinny plan powodziowy, co zabrać ze sobą podczas ewakuacji i ile potrzeba worków z piaskiem, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom. Lekcje są częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbają trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Spotkania odbyły się już w gminach: Białobrzegi, Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków. Przed nami zajęcia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Michał Dec, 17.10.2013, Ilość wejść: 1023, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry