Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

17.10.2013

Edukacja przeciwpowodziowa w gminie Maciejowice

Burza mózgów, drama, gra symulacyjna czy drzewo decyzyjne – dzięki takim metodom nauczania dzieci i młodzież z gminy Maciejowice dowiedziały się m.in. jak przygotować rodzinny plan powodziowy, co zabrać ze sobą podczas ewakuacji i ile potrzeba worków z piaskiem, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom. Lekcje są częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbają trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej. Spotkania odbyły się już w gminach: Białobrzegi, Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków. Przed nami zajęcia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Michał Dec, 17.10.2013, Ilość wejść: 1256, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry