Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Zakończenie zajęć edukacji przeciwpowodziowej w gminie Białobrzegi

- dofinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w im. Stanisława Staszica w Białobrzegach.

Burza mózgów, drama, gra symulacyjna czy drzewo decyzyjne oraz jak przygotować rodzinny plan powodziowy i co zabrać podczas ewakuacji – dzięki takim metodom nauczania dzieci z ośmiu gmin województwa mazowieckiego dowiedzą się m.in. ile potrzeba worków z piaskiem, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom. Zajęcia odbyły się już w: Solcu nad Wisłą (powiat lipski), Korczewie (powiat siedlecki), Gąbinie (powiat płocki), Kozienicach (powiat kozienicki), Wyszkowie (powiat wyszkowski) i Maciejowicach (powiat garwoliński).

O atrakcyjną formę dbają przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej trenerzy będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje odbędą się m.in. w Nowym Dworze Mazowieckim. Zaplanowano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych objętych Programem Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia odbywają się również w województwach łódzkim i lubelskim.

Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć tutaj.

Podziel / Share
Opublikowane przez Mateusz Balcerowicz, 21.10.2013, Ilość wejść: 1005, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry