Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Zakończenie zajęć edukacji przeciwpowodziowej w gminie Białobrzegi

- dofinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w im. Stanisława Staszica w Białobrzegach.

Burza mózgów, drama, gra symulacyjna czy drzewo decyzyjne oraz jak przygotować rodzinny plan powodziowy i co zabrać podczas ewakuacji – dzięki takim metodom nauczania dzieci z ośmiu gmin województwa mazowieckiego dowiedzą się m.in. ile potrzeba worków z piaskiem, aby skutecznie zabezpieczyć swój dom. Zajęcia odbyły się już w: Solcu nad Wisłą (powiat lipski), Korczewie (powiat siedlecki), Gąbinie (powiat płocki), Kozienicach (powiat kozienicki), Wyszkowie (powiat wyszkowski) i Maciejowicach (powiat garwoliński).

O atrakcyjną formę dbają przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej trenerzy będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje odbędą się m.in. w Nowym Dworze Mazowieckim. Zaplanowano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych objętych Programem Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia odbywają się również w województwach łódzkim i lubelskim.

Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć tutaj.

Podziel / Share
Opublikowane przez Mateusz Balcerowicz, 21.10.2013, Ilość wejść: 1244, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry