Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Jak zachowywać się w trakcie powodzi?

Lekcje dla dzieci i młodzieży, w trakcie których poruszane są tematy dotyczące między innymi zasad ewakuacji i przygotowania rodzinnego planu przeciwpowodziowego, zakończyły się w gminie Nowy Dwór Mazowiecki. Zajęcia były częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbali trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku w 8 gminach: Białobrzegi, Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków, Maciejowice, Nowy Dwór Mazowiecki. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Mateusz Balcerowicz, 24.10.2013, Ilość wejść: 1321, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry