Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Jak zachowywać się w trakcie powodzi?

Lekcje dla dzieci i młodzieży, w trakcie których poruszane są tematy dotyczące między innymi zasad ewakuacji i przygotowania rodzinnego planu przeciwpowodziowego, zakończyły się w gminie Nowy Dwór Mazowiecki. Zajęcia były częścią pilotażowego programu edukacji przeciwpowodziowej, na realizację którego wojewoda mazowiecki przeznaczył 100 tys. złotych.

O atrakcyjną formę zajęć dbali trenerzy przeszkoleni przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będący na co dzień m.in. instruktorami harcerskimi i pedagogami z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje zaplanowano  we wrześniu i październiku w 8 gminach: Białobrzegi, Gąbin, Solec nad Wisłą, Korczew, Kozienice, Wyszków, Maciejowice, Nowy Dwór Mazowiecki. W każdej z nich przewidziano 8-godzinne zajęcia w: jednej grupie przedszkolnej, dwóch klasach szkoły podstawowej, a także po jednej klasie gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Edukacja przeciwpowodziowa administracji i społeczności lokalnych dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przeznaczył na pilotażową edycję programu 100 tys. złotych. Zajęcia zaplanowano również w województwach łódzkim i lubelskim.

Podziel / Share
Mateusz Balcerowicz, 24.10.2013, Ilość wejść: 1105, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry