Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Na powódź mam plan - podsumowanie pilotaży edukacyjnych w woj. łódzkim

Podsumowany został pilotażowy projekt edukacji przeciwpowodziowej dzieci i młodzieży z terenu województwa łódzkiego– „Na powódź mam plan”.

Pilotaże edukacyjne były realizowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki w ramach Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły. Zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ich celem było podniesienie świadomości przedszkolaków i uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich w zakresie ochrony przeciwpowodziowej oraz wyrobienie nawyków pożądanych w obliczu wystąpienia zagrożenia powodziowego.

W projekcie uczestniczyli uczniowie uczęszczający do szkół z miast: Kutno, Sulejów, Tomaszów Mazowiecki i gminy Żytno. W 101 zajęciach pokazowych wzięło udział ponad 500 dzieci.

Na spotkaniu podsumowującym projekt wręczono nagrody rzeczowe dzieciom - laureatom konkursu plastycznego „Powódź!!! Myślę i działam bez wytchnienia w sytuacji zagrożenia”.

Udział w spotkaniu wziął wicewojewoda Paweł Bejda, prezes WFOŚiGW w Łodzi, łódzki kurator oświaty, z-ca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, ewaluatorzy projektu oraz dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami i uczniami objętymi projektem.

Więcej informacji o spotkaniu i projekcie znajduje się na stornie: http://www.lodzkie.eu/page/3224,projekt-na-powodz-mam-plan.html i http://www.lodz.uw.gov.pl/page/125,aktualnosci.html?id=4888.

Podziel / Share
Opublikowane przez Małgorzata Bogucka - Szymalska, 17.12.2013, Ilość wejść: 995, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry