Pomoc dla niepełnosprawnych

Aktualności

Na powódź mam plan - podsumowanie pilotaży edukacyjnych w woj. łódzkim

Podsumowany został pilotażowy projekt edukacji przeciwpowodziowej dzieci i młodzieży z terenu województwa łódzkiego– „Na powódź mam plan”.

Pilotaże edukacyjne były realizowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki w ramach Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły. Zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Ich celem było podniesienie świadomości przedszkolaków i uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich w zakresie ochrony przeciwpowodziowej oraz wyrobienie nawyków pożądanych w obliczu wystąpienia zagrożenia powodziowego.

W projekcie uczestniczyli uczniowie uczęszczający do szkół z miast: Kutno, Sulejów, Tomaszów Mazowiecki i gminy Żytno. W 101 zajęciach pokazowych wzięło udział ponad 500 dzieci.

Na spotkaniu podsumowującym projekt wręczono nagrody rzeczowe dzieciom - laureatom konkursu plastycznego „Powódź!!! Myślę i działam bez wytchnienia w sytuacji zagrożenia”.

Udział w spotkaniu wziął wicewojewoda Paweł Bejda, prezes WFOŚiGW w Łodzi, łódzki kurator oświaty, z-ca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, ewaluatorzy projektu oraz dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami i uczniami objętymi projektem.

Więcej informacji o spotkaniu i projekcie znajduje się na stornie: http://www.lodzkie.eu/page/3224,projekt-na-powodz-mam-plan.html i http://www.lodz.uw.gov.pl/page/125,aktualnosci.html?id=4888.

Podziel / Share
Opublikowane przez Małgorzata Bogucka - Szymalska, 17.12.2013, Ilość wejść: 1228, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Aktualne projekty

do góry